10 خاصیت شگفت انگیز تخم مرغ برای کودک 

10 خاصیت شگفت انگیز تخم مرغ برای کودک 

 • آنچه در این مقاله میخوانید

  10 خاصیت شگفت انگیز تخم مرغ برای کودک

  همه ما می دانیم که خوردن تخم مرغ روزانه برای کودکان، بخصوص نوپا مفید است. بیایید کمی در مورد فواید تخم مرغ آب پز، املت و تخم مرغ خام برای کودکان و ارزش های غذاییشان اطلاعات کسب کنیم.

  ارزش های غذایی یک تخم مرغ برای کودکان:

  در اینجا یک نمودار تغذیه ای برای شما آورده شده است:

  80 کالری

  پروتئین 6.3 گرم

  کربوهیدرات 0.6 گرم

  چربی 5 گرم

  سدیم 63 میلی گرم

  کلسترول 213 میلی گرم

  ارزش غذایی تخم مرغ:

  تخم مرغ یک منبع اصلی برای بهترین پروتئین های با کیفیت پس از شیر مادر است، دارای سیزده ویتامین بسیار ضروری میباشد.

  تخم مرغ حاوی مواد معدنی ضروری مثل مس، روی، سلنیوم، کلسیم و آهن است و همچنین دارای پروتئین ها، کلسترول، چربی، اسیده ای چرب و ویتامین D، ویتامین B12، E، کولین و اسید فولیک است که همه این مواد غذایی برای رشد کودک ضروری هستند.
  خاصیت تخم مرغ
  10 خاصیت شگفت انگیز تخم مرغ برای کودک
  فواید مصرف تخم مرغ برای کودکان 
  میزان مواد مغذی موجود در 1 عدد تخم مرغ (50 گرم) :

  70 کالری

  مجموع چربی 5 گرم / 6 %

  1.5 گرم چربی اشباع شده 8%

  کلسترول 185 mg / 62 %

  سدیم 70 mg / 3 %

  0 میلی گرم کربوهیدرات/0 %

  فیبر رژیمی 0 گرم

  قند 0 گرم

  6 گرم پروتئین 12%

  ویتامین D 1 mcg / 6 %

  کلسیم 28 میلی گرم / 2 %

  آهن 1 mg / 6 %

  مقایسه زرده با سفیده تخم مرغ:

  در حالی که هم زرده و هم سفیده تخم مرغ مواد مغذی زیادی دارند، اما سفیده تخم مرغ کالری پایینی دارد و حاوی هیچ کربوهیدرات و چربی ای نیست.

  علاوه بر این، بیش از نیمی از مواد مغذی موجود در تخم مرغ در سفیده تخم مرغ است.

  با این حال، در برخی اوقات موجب آلرژی می شود، بنابراین توصیه می شود که ابتدا زرده تخم مرغ را به نوزاد بدهید.

  بیایید نگاهی دقیق تر به هر کدام بیندازیم.

  سفیده تخم مرغ:

  همانطور که در بالا ذکر شد، سفیده تخم مرغ شامل هیچ کربو هیدرات و چربی نمی باشد و نیمی از مواد مغذی یافت شده در تخم مرغ را دارد.

  با چهار گرم سفیده تخم مرغ، اکثر پروتیین هایی که در تخم مرغ یافت می شوند را می گیرید.

  زرده تخم مرغ:

  زرده تخم مرغ شامل چربی، چربی اشباع شده و کلسترول است که بسیاری از والدین نگرانش هستند. یک واقعیت مهم که اغلب نادیده گرفته می شود این است که زرده حاوی اسیدهای چرب ضروری و ویتامین های محلول در چربی است و همچنین آهن و کلسیم زیادی دارد.

  متخصص کودکان و نوزادان تبریز ولیعصر

  زرده تخم مرغ
  10 خاصیت شگفت انگیز تخم مرغ برای کودک
  مقایسه زرده تخم مرغ و سفیده تخم مرغ 
  کودکتان روزانه و در هفته چه تعداد تخم مرغ باید بخورد؟

  هیچ محدودیت خاصی در تعداد تخم مرغ برای یک کودک در هفته وجود ندارد، اما به طور کلی باور بر این است که با مصرف چهار عدد تخم مرغ مواد مغذی مورد نیاز او را می رساند و در عین حال از خطر کلسترول بالا ناشی از مصرف بیش از حد آن جلوگیری می کند، و این تعداد ایده آل است. هیچ ضرری برای کودک شما وجود ندارد اگر هر 7 روز هفته را تخم مرغ بخورید، خطر بیماری قلبی یا سکته را همراه دارد. بهترین راه این است که تخم مرغ را با ترکیبی از مواد غذایی دیگر به او بدهید تا مطمئن شوید که تمام مواد مغذی را برایش فراهم کرده اید.

  فواید تخم مرغ برای نوزادان:
  بالاترین کیفیت پروتیین “لاکتبالومین” در شیر مادر یافت می شود و تخم مرغ منبع بالاترین کیفیت پروتیینی است که قرار است در هر غذایی یافت شود.تخم مرغ همچنین غنی از مواد معدنی، ویتامین ها و مواد مغذی دیگری است که برای نوزادان در بسیاری از جنبه ها مفید هستند. سفیده تخم مرغ که غنی از پتاسیم و پروتئین ها است، به عملکرد ارگان های بدن کمک می کند اما این تنها بخش از خواص و فواید تخم مرغ برای کودک نیست که  خواهید خواند و در ادامه توضیحات بیشتری آورده ایم.
  10 فایده تخم مرغ برای سلامتی کودکان:
  1. پروتئین کامل:

  تخم مرغ یک غذای کامل پروتئینی است. هر تخم مرغ 6 گرم پروتئین دارد. پروتئین ها بلوک های سازنده برای یک بدن جوان هستند و برای تولید سلول های جدید و بازسازی سلول ها مورد نیاز می باشند. تخم مرغ به بزرگ تر و قوی تر شدن کودکان کمک میکند.

  بهترین دکتر متخصص اطفال (کودکان – نوزادان) تبریز

  فواید تخم مرغ برای کودک
  10 خاصیت شگفت انگیز تخم مرغ برای کودک
  تخم مرغ چه فوایدی برای سلامتی کودک دارد؟
  2. تخم مرغ حاوی لوتین و زیگزانتین:
  تخم مرغ منبع عالی لوتین و زیگزانتین که برای چشم های سالم ضروری هستند، میباشد.بینایی را عالی نگه می دارند و انحطاط ماکولار را کاهش می دهند و همچنین سلامت شبکیه چشم را تضمین می کنند.
  3. تخم مرغ حاوی کولین:

  کولین به ساخت غشا سلول ها کمک می کند و هم چنین برای توسعه مغز مهم است.مسئول مولکول های اعصاب مغزی نیز است. یک تخم 100 mcg کولین دارد.

  4. تخم مرغ حاوی امگا 3 است:
  امگا 3 شامل چربی های سالمی است که عمدتاً در ماهی یافت می شوند.امگا 3 به رشد اولیه مغز و حافظه شناختی کمک می کند و مصرف منظم تخم مرغ می تواند به تاخیر افتادن التهاب مفاصل و بیماری های قلبی در بزرگسالان کمک کند.
  فواید تخم مرغ
  10 خاصیت شگفت انگیز تخم مرغ برای کودک
  امگا 3 موجود در تخم مرغ 
  5. تخم مرغ غنی از ویتامین D:

  تخم مرغ منبع عالی ویتامین D است. ویتامین D برای سلامت استخوان کودکان در حال رشد مهم است.

  6. تخم مرغ برای سلامتی مو و ناخن :

  تخم مرغ حاوی 9 آمینو اسید ضروری برای رشد ناخن ها و موی سالم برای کودکان است.کودکان همیشه ناخن های خود را می جوند یا می شکنند و تخم مرغ آن ها را سریع تر رشد می دهد.

  7. تراز کامل چربی ها:

  تخم مرغ شامل میزان مناسبی از چربی های اشباع شده و اشباع نشده است که آن را به یک میان وعده بسیار عالی برای رشد تبدیل می کند و به جای نیمرو، تخم مرغ آب پز را امتحان کنید.

  بهترین متخصص کودکان و نوزادان

  خواص تخم مرغ برای کودک
  10 خاصیت شگفت انگیز تخم مرغ برای کودک
  فواید و خواص تخم مرغ برای سلامتی کودکان 
  8. کلسترول خیلی کم تخم مرغ:

  تخم مرغ دارای کم ترین کلسترول مضر است. در حقیقت، مصرف تخم مرغ منجر به افزایش سطح HDL (کلسترول خوب) می شود.این بسیار مهم است که در نظر داشته باشیم که کودکان در حال چاق شدن هستند.شما می توانید تخم مرغ را با حداقل میزان چربی یا تخم مرغ آب پز آماده کنید تا مطمئن شوید که مواد مغذی کافی را بدون اثرات جانبی به کودکتان می رسانید.

  9.تخم مرغ حاوی ویتامین B12:

  تخم مرغ یک منبع عالی از ویتامین B12 است ، ویتامین B12 برای سلامت عصبی ضروری است.این ویتامین همچنین کبالالین نامیده می شود، که برای مغز کودک و رشد سیستم عصبی مهم میباشد.

  10. تخم مرغ حاوی فولیک اسید:

  کمبود اسید فولیک می تواند به ضعف و آسیب عصبی منجر شود. همه این مزایا برای کودکان، اهمیت وجود تخم مرغ در رژیم غذایی او را بیان می کنند. سعی کنید تا جایی که ممکن است از تخم مرغ استفاده کنید، چون این یک غذای چند منظوره است.

  متخصص کودکان و نوزادان تبریز ولیعصر

  فواید تخم مرغ آب پز
  10 خاصیت شگفت انگیز تخم مرغ برای کودک
  فواید استفاده تخم مرغ توسط کودکان 
  آیا کودکان می توانند تخم مرغ خام بخورند:

  آکادمی پزشکی اطفال آمریکا می گوید:” به فرزند خود اجازه ندهید که تخم مرغ خام و یا نیمه پخته شده، و یا محصولاتی که حاوی تخم های خام هستند را بخورند.”

  فواید سلامتی تخم مرغ آب پز برای کودک و نوزاد بعد از 6 ماه؟
  چربی خوب و مفید برای کودک :
  تخم مرغ آب پز، چربی های خوبی به نام چربی های تک اشباع نشده، اشباع نشده و MUFAs دارد. جایگزینی چربی های اشباع شده و ترانس دار تا حد ممکن با چربی های تک اشباع شده و اشباع نشده، سطح کلسترول شما را تثبیت می کند و خطر کلی بیماری های قلبی را کاهش می دهد.این چربی های سالم انسولین خون را تنظیم می کنند و قند خون شما را در یک محدوده سالم نگه می دارد – به خصوص اگر دیابت نوع 2 داشته باشید.بیش از دو سوم مقدار چربی تخم مرغ آب پز شده MUFAs خوب و PUFAs است.
  فواید تخم مرغ آب پز
  10 خاصیت شگفت انگیز تخم مرغ برای کودک
  فواید تخم مرغ آب پز برای کودکان 
  پروتئین زیاد تخم مرغ آب پز:

  تخم مرغ آب پز به طور طبیعی پروتئین زیادی دارد. پروتیین برای ایجاد توده عضلانی و ترمیم همه بافت ها در بدن کمک می کند و ساختاری برای دیواره ای سلولی فراهم می کند.طبق دستور رژیم غذایی آمریکایی ها، کسی باشد که به دنبال رژیم غذایی 2000 کالری باشد، باید رژیم غذایی اش شامل 10 – 35 درصد، یا 50 تا 175 گرم پروتئین باشد.

  یک تخم مرغ آب پز بزرگ بیش از 6 گرم پروتئین دارد.

  تخم مرغ آب پز برای سلامت چشم:
  یکی از ویتامین های اصلی در تخم مرغ ویتامین A است.این ویتامین جزیی از پروتیینی است که نور را در شبکیه جذب می کند، از غشاهای دور قرنیه محافظت می کند و ریسک شب کوری را کاهش می دهد. وزارت امور رژیمی گزارش می دهد که زنان رورانه به 700 میکروگرم به ویتامین A نیاز دارند و مردان به 900 میکروگرم.تخم مرغ آب پز شده تقریباً 75 درصد از نیاز ویتامین A روزانه را فراهم می کند.
  استخوان های محکم:
  تخم مرغ آب پز غنی از ویتامین D است و این ویتامین برای قوی و محکم بودن استخوان ها و دندان ها نیاز است. ویتامین D جذب کلسیم را افزایش داده و میزان کلسیم را در خون شما تنظیم می کند.شما به 600 واحد ویتامین D در هر روز نیاز دارید.حدود 45 واحد ویتامین D را از یک تخم مرغ آب پز بزرگ به دست می آورید.
  تخم مرغ آب پز
  10 خاصیت شگفت انگیز تخم مرغ برای کودک
  فواید تخم مرغ آب پز برای استخوان ها 
  اطلاعات مربوط به کالری موجود در تخم مرغ :

  یک عدد تخم مرغ آب پز تقریباً 80 کالری دارد.

  حدود 60 درصد از کالری حاصل از چربی هستند.

  می توانید تقریباً تمام چربی تخم مرغ (زرده) را حذف کنید، اگر می خواهید کالری خود را کاهش دهید و با مصرف تنها پروتئین سفیده تخم مرغ، کالری را به بیش از نصف، کاهش می دهید.

  نوزادان چه زمانی می توانند تخم مرغ بخورند؟

  مطالعات اخیر نشان داده اند که زرده تخم مرغ می تواند به طور ایمن در رژیم غذایی نوزادان در سنین 8 ماهگی قرار گیرد، ولی سفیده تخم مرغ باید بعد از دوازده ماهگی داده شود.

  کدام قسمت از تخم مرغ می تواند برای نوزادان مضر باشد؟بخش سفیده تخم مرغ شامل چهار پروتیین است که می تواند منجر به واکنش آلرژیک شود.واکنش آلرژیکی از زرده تخم مرغ به شدت نادر است با این حال، لازم به ذکر است که چندین مطالعه علمی به این نتیجه رسیده اند، زمانی که کودکان 5 ساله بشوند می توانند بر آلرژی به تخم مرغ غلبه کنند.

  بهترین متخصص کودکان و نوزادان

  تخم مرغ برای کودکان
  10 خاصیت شگفت انگیز تخم مرغ برای کودک
  کدام قسمت تخم مرغ برای نوزاد مضر است
  آیا می توان هر روز به کودک خود تخم مرغ داد؟

  بله، کودکان می توانند هر روز تخم مرغ بخورند.

  چه تعداد از زرده را می توان به یک کودک 8 ماهه داد؟

  توصیه می شود که یک کودک هشت ماهه، تنها یک زرده تخم مرغ در روز بخورد.

  اگر کودک زرده تخم مرغ را دوست نداشته باشد، چه؟
  می توانید کمی نمک و فلفل به آن اضافه کنید تا شاید دوست داشته باشد. علاوه بر این، می توانید زرده تخم مرغ آب پز را در شیر یا ماست ترکیب کنید تا برای کودک مناسب شود.همچنین می توانید زرده را با سفیده مخلوط کنید و به صورت تخم مرغ عسلی به او بدهید.

  استفاده از پودینگ و یا کاستارد با تخم مرغ نیز ایده خوبی است!اگر کودک شما زرده تخم مرغ را دوست نداشته باشد، می توانید به او سفیده بدهید.

  متخصص کودکان و نوزادان تبریز ولیعصر

  10 خاصیت شگفت انگیز تخم مرغ برای کودک 10 خاصیت شگفت انگیز تخم مرغ برای کودک 10 خاصیت شگفت انگیز تخم مرغ برای کودک 10 خاصیت شگفت انگیز تخم مرغ برای کودک 10 خاصیت شگفت انگیز تخم مرغ برای کودک

  امتیاز شما

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱۵ رای

  دیدگاه‌ها غیرفعالند.