کودکان در چه سنی ورزش نکنند؟

کودکان در چه سنی ورزش نکنند؟

 • کودکان در چه سنی ورزش نکنند؟

  کودکان در چه سنی ورزش نکنند؟

  آیا میدانید کدام سنین برای کودکان مناسب‌ترین است تا ورزش کنند؟ آیا میدانید که در چه سنی برای کودکان ورزش کردن ممنوع است؟

  وقتی بچه‌ها به دنیا می‌آیند، خانواده‌ها برنامه‌ریزی می‌کنند و برای آن‌ها کلاس‌های موسیقی، زبان خارجی، نقاشی و ورزش را تدارک می‌بینند. با این حال، شروع ورزش هایی که رقابت در آنها جدی است، در سنین پایین ممکن است باعث شکست و تاثیرات منفی بر روحیه بچه‌ها شود.

  در واقع، بچه‌ها در هر سنی نمی‌توانند حرکات خاصی انجام دهند و ناتوانی در انجام این حرکات تاثیرات مخربی بر روحیه آن‌ها دارد که می‌تواند تنفر از ورزش را در آن‌ها به وجود آورد. برای اینکه بچه‌ها به خوبی از ورزش بهره‌مند شوند، باید در سن مناسبی شروع کنند و تحت نظارت مناسبی تمرین کنند. در ادامه در این باره نکات مهمی را خواهیم گفت.

  بهترین متخصص کودکان و نوزادان

  کودکان در چه سنی ورزش نکنند؟

  ورزش کودک

  کودکان در چه سنی ورزش نکنند؟

  شروع ورزش برای کودک زیر 7-8 سال مناسب نیست

  ورزش در سنین پایین ممنوع، برای رشد جسمانی و فعالیت بدنی کودکان، بهترین راه بازی کردن و طراحی بازی‌هایی است که به رشد استخوان و عضلات کمک کند. در کشورهای پیشرفته، بازی‌هایی طراحی شده‌اند که همه بخش‌های بدن کودکان را درگیر کنند، مانند پریدن از روی مانع‌ها، آویزان شدن از وسایل بازی، رد شدن از تونل‌های روباز و دویدن‌های مارپیچی.

  بهتر است بازی‌ها در این سن، در حدی باشند که انرژی بچه‌ها تخلیه شود و اینکه کلاس‌های ورزشی سنگین برای این سن مناسب نیستند، زیرا ممکن است باعث خستگی و کسلی بچه‌ها شوند و به مرور دل زده شوند.

  8 سالگی، سن طلایی شروع ورزش برای کودک

  می‌توان در هشت سالگی، بچه‌ها را در یک رشته ورزشی خاص آموزش داد. برگزاری مسابقات در این سن، اگر بچه‌هایی با سطح مشابه در حال رقابت باشند، به مشکلی برای آنها تبدیل نمی‌شود. در این سن، اولویت باید به لذت‌بردن بچه‌ها از ورزشی که انجام می‌دهند داده شود تا شکست باعث تاثیرات منفی در روحیه آنها نشود.

  متخصص کودکان و نوزادان تبریز ولیعصر

  کودکان در چه سنی ورزش نکنند؟

  ورزش کردن کودک

  کودکان در چه سنی ورزش نکنند؟

  بهترین ورزش برای کودک زیر 7 سال

  بعضی کارشناسان معتقدند که بچه‌ها در سن شش سالگی می‌توانند ورزش‌هایی مثل شنا و ژیمناستیک را شروع کنند، اما باید از هشت سالگی برای ورزش‌های دیگر شروع کرد. شنا برای سنین پایین مانعی ندارد، اما باید به بچه‌ها اجازه داده شود که بدون اصرار بزرگترها، کم‌کم و بازی کنند تا راحت‌تر با آن رابطه برقرار کنند. بازی در آب و حرکات خود بچه‌ها بیشتر به آنها کمک می‌کند و آموزش کرال پشت و شنای قورباغه و پروانه ضروری نیست. اجبار کردن بچه‌ها به یادگیری تکنیک‌های خاص، مانند پرت کردن آنها در آب، بدترین روش آموزش آنهاست و می‌تواند باعث ترس ماندگار شان از شنا شود.

  12 سالگی، زمان انتخاب ورزش مورد علاقه توسط کودک

  با توجه به تحقیقات کارشناسان، بچه‌ها در سنین 10 تا 12 سالگی رشته ورزشی مورد علاقه‌ شان را انتخاب می‌کنند. برای برخی، رشته‌های گروهی مانند فوتبال، والیبال و بسکتبال جذابیت بیشتری دارند، در حالی که برای بعضی دیگر ورزش‌های فردی جذاب‌تر هستند. اما انتخاب بچه‌ها به شرایط فعالیت آنها در گذشته و همچنین نتایج بخشیده شده توسط تیم ملی در آن رشته ورزشی بستگی دارد.

  توجه به روحیات کودک مهم است

  با توجه به توصیه روانشناسان، برگزاری مسابقاتی برای بچه‌هایی که در سنین پایین هستند، خطراتی را برای روحیه کودکان به همراه دارد. بنابراین، توصیه کارشناسان این است که به روحیه کودکان توجه کرده و در این سنین لذت بردن از ورزش در اولویت قرار گیرد. از 12 سالگی به بعد باید مسابقات جدی برگزار شود و در سطح سنی مشابه بازی کنند تا خطر شکست برای کودکان کمتر شود.

  بهترین دکتر متخصص اطفال (کودکان – نوزادان) تبریز

  کودکان در چه سنی ورزش نکنند؟

  روحیه کودک

  کودکان در چه سنی ورزش نکنند؟

  سن مناسب برای ورزش های سنگین

  ورزش در سنین پایین با ورزش های پایه شروع می شود، که شنا، دوومیدانی و ژیمناستیک به عنوان پایه اصلی این ورزش ها مطرح هستند. برای کودکان 11 تا 14 ساله، ورزش هایی که برخورد فیزیکی کمتری دارند مانند دوچرخه سواری، والیبال، بسکتبال، فوتبال و بدمینتون توصیه می شوند. با افزایش سن و با توجه به توان و قدرت بدنی کودک، ورزش هایی مثل کشتی، تکواندو و کاراته می توانند در نظر گرفته شوند و در سنین بالاتر ورزش های سنگین تری نیز ممکن است شامل فعالیت های ورزشی باشند.

  کودکان در چه سنی ورزش نکنند؟

  امتیاز شما

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  دیدگاه‌ها غیرفعالند.