کاری که والدین موفق با عیدی بچه هاشون انجام میدن

کاری که والدین موفق با عیدی بچه هاشون انجام میدن

 • کاری که والدین موفق با عیدی بچه هاشون انجام میدن

  عیدی بچه ها برایشان اهمیت فوق العاده بالایی دارد و متاسفانه این مسئله را بسیاری از والدین مهم تلقی نکرده و در مورد برخورد با مسئله عیدی کودک، به شیوه نادرستی عمل میکنند. گرفتن عیدی بچه ها توسط پدر یا مادر به بهانه های مختلف اثرات منفی روی فرزندتان دارد که با اشاره به این اثرات در ادامه این بخش، به نکاتی در رابطه با عیدی دادن به بچه ها نیز خواهیم پرداخت.

  سلام کردن کودکان

  عیدی بچه ها را نگیرید

  امروزه بیشتر خانواده ها، برای عیدی کودکان ، پول در نظر می گیرند و برخی از والدین پول بچه ها را به بهانه های مختلفی از آنها می گیرند. مثلا پول را تو گم می کنی، بده من برات نگه دارم و یا بهانه های دیگر. به هردلیلی که باشد کودک را از داشتن لذت عیدی محروم می کنید که کار درستی نیست.

  عیدی کودکان را باید به خودشان بدهید و اگر سن آنها کم است و نمی توانند آن را خرج کنند باید به یک مغازه بروید و به انتخاب کودک وسیله ای را خریداری کنید تا لذت این عیدی را دو چندان کنید.

  تا حد ممکن عیدی کودکان را صرف هزینه خود یا امور منزل نکنید؛ زیرا تاثیر بدی در روحیه آنها می گذارد. در صورت ضرورت می توان با گذاشتن مبلغی به روی آن به عنوان تشکر در موعد مقرر به کودک تحویل دهید.

  عیدی را برایش پس انداز کنید

  به کودکان پس انداز کردن عیدی را بیاموزید و به آنها بگویید که در صورت انجام این کار ، سودی نیز به آنها تعلق می گیرد. هنگام افتتاح حساب، فرزند خود را نیز به بانک ببرید تا هم با بانک آشنا شود و احساس خوبی از کار خود داشته باشد. در صورت داشتن کودکان دوقلو ، برای هرکدام، حساب جداگانه ای باز کنید تا از همان کودکی حس استقلال و انضباط را فرا گیرند.

  پس انداز کردن

  عیدی دادن به کودک با احترام و نوازش

  هنگام دادن عیدی ، بهتر است کودک را نوازش کرده و ببوسید تا با احترام بیشتری به آنها عیدی تقدیم کنید. این نوزش و احترام تاثیر زیادی بر روحیه آنها می گذارد.

  مهم عیدی گرفتن است

  کودکان معمولا در این ایام با یکدیگر در مورد عیدی های خود صحبت می کنند . در این میان اجگر کودک شما عیدی کمتی دریافت کرده است شاید نارحات شود. در این صورت شما باید به او بیاموزید که مبلغ عیدی مهم نیست بلکه موضوع مهم ، اصل عیدی گرفتن است.

  همچنین شما نیز نباید از کودکان دیگر مبالغ عیدی آنها را بپرسید ؛ چون احتمال دارد به خاطر بزرگ نمایی و کم نیاوردن در براب دیگران ، به دروغ متوسل شوند.

  پول عیدی را با اسکناس نو و به تعداد بیشتر بدهید

  قبل از رسیدن ایام نوروز برای عیدی کودکان، اسکناس های تازه و نو تهیه کنیدزیرا اسکناس های نو، تأثیر مثبتی بر کودکان می گذارد. کودکان در سنین پائین معمولا از تعداد بیشتر این اسکناسها را بسیار مشاهده شده که کودکان سنین پایین، از تعداد اسکناس ها لذت می برند تا از مبلغ آن. بنابراین بهتر است از اسکناسهای با مبالغ کمتر در تعداد زیاد برای عیدی استفاده کنید.

  عیدی کودکان

  عیدی گران ندهید

  هممه مردم توانایی دادن هدایای گرانقیمت را ندارند. اگه شما توانایی انجام چنین کاری دارید ، امکان ایجاد رقابت به وجود می آید و ممکن است ارتباط برخی از خانواده ها به خاطر این موضوع قطع شود.

  برای عیدی مقداری متناسب را در نظر بگیرید مثلا برای کودکان خردسال کمتر و برای بچه های بزرگ تر بیشتر. اگر چند کودک به طور همزمان به منزل شما آمدند به طور مساوی به آنه عیدی دهید تا تفاوتی میان آنها قائل نشوید.

  مسخره نکنید

  پدر و مادرها باید به فرزندان خود تشکر و قدردانی را آموزش دهند. به جای اینکه از عیدی کودک انتقاد کنید، از نظر ارزش مادی آن صحبت کرده و یا شخص عیدی دهنده را قضاوت کنید، به فرزندان فرهنگ و آداب قدردانی را بیاموزید. اگر در صورتی ، تبعیض دیگران در عیدی دان به کودک شما را مشاهده کردید با کودک خود هم عقیده نشوید تا این مسئله در ذهن او باقی نماند.

  اجازه شمارش اسکناسها را به کودکان بدهید

  معمولا کودکان از شمردن پولهای خود لذت می برند. این کار موجب آموزش شمارش نیز به طور مستقیم می شود.

  شمارش پول

  چشم و هم چشمی را یاد ندهید

  کودکان باید از طریق والدین یاد بگیرند که دادن عیدی از طرف بزرگترها ضروری نیست و ممکن است که فردی به آنها عیدی ندهد. همچنین اگر کسی به آنها عیدی داد باید از او تشکر کنند. بزرگترها نیز نباید در دادن عیدی با یکدیگر رقابت کنند.

  عیدی مشترک ندهید

  عیدی دو کودک را با یک اسکناس ندهید زیرا این کار میان آنها اختلاف ایجاد می کند.

  به موقع عیدی بدهید

  دادن عیدی کودکان را به وقت دیگر موکول نکنید. زیرا شادی و لذت آن را از بین می برید. این وظیفه شما است که اگر می خواهید عیدی بدهید، در همان زمان مناسب به کودک هدیه کنید.

  امتیاز شما

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه‌ها غیرفعالند.