چگونه می توان فرزندانی سالم و شاد را پس از طلاق تربیت کرد

چگونه می توان فرزندانی سالم و شاد را پس از طلاق تربیت کرد

 • چگونه می توان فرزندانی سالم و شاد را پس از طلاق تربیت کرد

  من چندین دوست داشتم که هرگز در زندگی ازدواج نکردند زیرا توسط طلاق والدینشان آسیب دیده بودند ، طلاق می تواند در کودکان بسیار سخت و دشوار باشد. بیشتر مواقع آنها نمی فهمند که چرا طلاق باید اتفاق بیفتد یا ممکن است خودشان را عامل طلاق بدانند همچنین می توانند یک قرارداد عمیق برای ازدواج نکردن خودشان ببندند، به دلیل طلاق تلخ والدینشان یا رفتار بد یک یا هر دو والدینشان پس از طلاق. مهم است که در طلاق، پدر و مادر کارها و چیزهای خاصی را برای کمک به فرزندشان انجام دهند، نه اینکه همچنان خودشان را سرزنش کنند و روحیۀ ذهنی، اجتماعی و احساسی بدی داشته باشند.

  متخصص کودکان و نوزادان تبریز ولیعصر

  چگونه می توان فرزندانی سالم و شاد را پس از طلاق تربیت کرد؟ طلاق و جدایی نباید اتفاق بیفتد ولی گاهی زمانی این نباید رخ می دهد و شما باید راه زندگی صحیح خود و فرزندتان را بعد از این مرحله با آگاهی انتخاب کنید ؛ یکی از مهم ترین انتخاب های شما انتخاب روش صحیح تربیت فرزند بعد از طلاق است .می خواهید بچه هایتان روزی سالم، شاد با روابط خوب داشته باشند، پس نکاتی که در این بخش آورده ایم را انجام دهید تا به فرزندانتان کمک کنید.
  فرزندان طلاق
  نکاتی مهم برای تربیت درست فرزندان طلاق
  توصیه های مهم و کاربردی برای تربیت فرزند پس از طلاق
  برای کمک به فرزندانتان با آنها همراه شوید:

  بحث ها و دعواهای خود را از چشم و گوش فرزندانتان دور نگه دارید. آنها نیازی ندارند که در جریان دعواهای شما در طول طلاق و پس از طلاق باشند.برخی از زوج ها گزارش می دهند که رابطه آنها پس از طلاق با همسر سابقشان بهتر شده است. متاسفانه، این چیزی نیست که بیشتر زوجها تجربه کنند. پس از انحلال ازدواجتان، فرایندی دیگر را می گذرانید.

  از فرزندانتان به عنوان مشاور و فرد معتمد شخصیتان استفاده نکنید ، به دنبال کمک حرفه ای ها باشید، باید کسی را داشته باشید که به او اعتماد داشته باشید و به شما مشاوره عاقلانه ارائه دهد.

  تربیت فرزند پس از طلاق
  چگونه با فرزند خود پس از طلاق رفتار کنیم
  مکالمات با همسر سابق خود را از چشم و گوش کودکتان دور نگه دارید:

  چگونه می توان فرزندانی سالم و شاد را پس از طلاق تربیت کرد؟ این کار تنها می تواند به آنها آسیب برساند؛ به این روش فکر کنید، آنها 50% فردی هستند که طردش کردید. آنها می توانند این طرد کردن را شخصی به خودشان بدانند، زیرا خودشان را نیمی از آن شخص می دانند مخصوصا اگر شما در مورد بدی های همسر سابق خود صحبت کنید. همسر سابق شما هنوز پدر و مادر فرزندانتان هستند و حتی اگر با او سازگار و خوب نباشند، فرزندانتان حاوی 50% ژن های او هستند. آنها می توانند از طرد کردن شما رنج بکشند و فکر کنند که بخش هایی از آنها وجود دارد که شما اصلا دوست ندارید، همانطور که همسر سابق خود را دوست نداشتید.

  موقعیت هایی وجود دارد که ممکن است نتوانید از رویارویی با همسر سابقتان دور بمانید، مثل جلسه های والدین و معلم، عروسی و فارغ التحصیلی و… یاد بگیرید چهره خوبی به خود بگیرید و اگر لازم بود صحبت کنید، مکالماتتان را روی سطح مناسبش نگه دارید.

  از جملات ساده ای که ممکن است آشنا یا همکارتان را در فروشگاه مواد غذایی ببینید، “حالت چطوره” و ” روز خوبی داشته باشی”، این جملات در طول سکوتتان کافی هستند و تاکید می کنم که تصویر خوبی را در ذهن فرزندانتان بسازید.
  تربیت کودکان طلاق
  نحوه صحیح تربیت کودکان طلاق و شیوه کمک به فرزندان طلاق
  چند نکته کلیدی در برخورد با فرزندانمان پس از طلاق
  درباره خودتان و همسر سابقتان با یک مشاور صحبت کنید:

  یک زمان و مکان برای همه چیز وجود دارد. تقاضای مشاوره در مورد همسر سابقتان در حریم خصوصی دفتر مشاور بسیار بهتر است. افکار و مسائلاتان، چیزهایی نیستند که برای همیشه بتوانید آنها را بپوشانید، صرفا مسائل را می توان نگه داشت تا زمان مناسب برای نشان دادن این احساسات برسد،البته در محیطی که به کودکتان آسیبی نرساند. زندگی به اندازه کافی دشوار می شود که باید در دو خانه زندگی کرد، و زمانی که از یک والد خود دور هستید، در کنار یک والد دیگر خود خواهید بود.

  کودکان طلاق
  چگونه بعد از طلاق از کودکم حمایت کنم
  این نه انتخاب آنهاست و نه ترجیح آنها:

  اجازه دهید این روند را راحت تر کنید، به وسیله اینکه زمانی که با همسر سابق خود مواجه می شوید، خوب رفتار کنید اگر اینکار برایتان مشکل بسیار بزرگی است، پس سعی کنید تعاملات خود را به حداقل برسانید. اینکار می تواند درصورت نیاز چیزی باشد به توافق توافقنامۀ شما اضافه شود.

  رفتار با فرزندان بعد از طلاق
  طلاق والدین
  نحوه برخورد با فرزندان بعد از طلاق والدین
  حفاظت از تعویض فرزندان:

  چگونه می توان فرزندانی سالم و شاد را پس از طلاق تربیت کرد؟ حفاظت از تعویض کودکان معمولا زمانی اتفاق می افتد که والدین زیاد یکدیگر را می بینند بنابراین، یک مکان بی طرف را برای تعویض خود انتخاب کرده و تبادل فرزندانتان از یک والد به دیگری را با سهولت و تعامل کم تری انجام دهید. مکانی را انتخاب کنید که در آنجا والدین بسیاری حضور داشته باشند، بنابراین احتمال کمتری وجود خواهد داشت که هر یک از والدین، بتواند هر گونه سخن یا رفتار بدی را باهم انجام دهند.

  به یاد داشته باشید که چشم و گوش هایی برای تماشای شما وجود دارد مهمترین آنها، فرزندان شما هستند، پس این را در ذهن خود داشته باشید که زمانی که همسر سابقتان را می بینید، احساسات خود را در داخل خودتان حفظ کنید.

  چگونه می توان فرزندانی سالم و شاد را پس از طلاق تربیت کرد

   

  امتیاز شما

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه‌ها غیرفعالند.