چطور با فرزندمان راجع به پول توجیبی صحبت کنیم

چطور با فرزندمان راجع به پول توجیبی صحبت کنیم

 • چطور با فرزندمان راجع به پول توجیبی صحبت کنیم

  این ایده ی عاقلانه ای است که تربیت کودکان راجع به پول را از سنین پایین شروع کنیم ، قطعا ما نمیخواهیم آنهارا از هیچ چیز محروم کنیم و همانطور همزمان خواستار آن هستیم که آنهارا متوجه ی ارزش پول کنیم.خیلی از کودکان مشاهده میکنند که پول از کیف والدینشان خارج میشود اما اکثر انها نمیدانند چگونه پول به دست می آید و حتی چگونه تمام میشود.ارزش پول را به فرزندانتان هنگامی که در سنین خیلی پایین هستند آموزش دهید تا آینده ی موفقی برای آنها رقم بزنید.

  یکی از فواید زود آموزش دادن کودکان این است که در سنین پایین خیلی زود یاد میگیرند که اگر برای موارد غیر ضروری پول خرج کنند سریعا ناپدید میشود.یاد میگیرند چگونه پول را معقولانه خرج کنند و چگونه پس انداز کنند و در آینده انتخاب های بهتری داشته باشند.

  متخصص کودکان و نوزادان تبریز ولیعصر

  ولخرجی کودکان
  چطور با فرزندمان راجع به پول توجیبی صحبت کنیم
  شناسایی پول به کودکان

  اگر شما به طور عجیبی پول خرج میکنید یا ولخرج هستید مثال مناسبی برای فرزندتان که چگونه پول را مدیریت کند نخواهید بود.شما نمیتوانید آنهارا در نوجوانی یا بزرگسالی هنگامی که خود را در شرایط بد اقتصادی در میابند سرزنش کنید. وظیفه ی معلم ها نیست که در مدرسه همه چیز را راجع به پول آموزش دخند این وظیفه ی والدین یا سرپرست کودک است.

  روش های آموزش مفاهیم و لغت های مربوط به پول

  همیشه کودکانتان را جوری تربیت کنید که برای نیاز های ضروریشان خرج کنند.سپس به آنها مقداری پول تو جیبی ماهانه یا هفتگی بدهید (هفتگی برای سنین پایین و ماهانه برای بزرگتر ها) و به آنها اجازه دهید پولشان را بودجه بندی کنند و در زمان مشخص به دلخواه خودشان خرج کنند.

  کودکانتان را تشویق کنید تا برای درآمد و ذخیره ی پولشان تلاس کنند.تشویقشان کنید که این کار را کنند سپس مشاهده میکنند برای به ذخیره ی پول نیاز به یک روش معقولانه دارند.در سنین پایین آنها را برای کسب پول بیشتر به کار کردن در اطراف خانه یا حیاط تشویق کنید. برای نوجوانان کار پاره وقت یا در روزهای تعطیل در نظر بگیرید.

  متخصص کودکان و نوزادان تبریز ولیعصر

  قلک پول
  چطور با فرزندمان راجع به پول توجیبی صحبت کنیم
   تشویق کودکان به پس انداز پول

  به فرزندتان یاد بدهید برای هدف های مهمشان از برخی تفریحات مانند بگذرند. با فرزندتان یک برنامه ی پس انداز بلند مدت و کوتاه مدت درست کنید.

  برای مثال:مقداری برای شرکت در خیریه مقداری برای کلیسا مقداری برای خرید جوراب و سایل مورد نیاز.مقداری برای پس انداز کوتاه مدت به طور مثال خرید اسباب بازی و مقداری برای پس انداز بلند مدت مانند بلیط استخر یا جشن با دوستان و مقداری برای مخارج ضروری مانند سالن غذاخوی.مطمین شوید که آنها قلک دارند و پول خود را پس انداز میکنند.

  آنهارا از مخارج خود مطلع کنید و اگر ممکن هست با هم کار کنید و از آنها بخواهید مصرف خود را برای کمتر شدن مالیات کاهش دهند.برای مثال خاموش کردن تلوزیون زمانی که تماشایش نمیکنند و لامپ های اضافه .این بهترین روش برای کم شدن مالیات ماه بعد است.به آنها نشان دهی که چگونه مقدار پول افزایش میابد به آنها خرج کردن پول در فعالیت های روزانه را آموزش دهید به طور مثال وقتی کودک اسباب بازیش را میشکند هنگامی که با پول خودش یک اسباب بازی جایگزین بخرد ارزش پول را متوجه میشود.

  متخصص کودکان و نوزادان تبریز ولیعصر

  بازی مونوپولی
  چطور با فرزندمان راجع به پول توجیبی صحبت کنیم
  انجام بازی مونوپولی 

  بازی هایی راجع به پول مانند مونوپولی به کودک کمک میکند با لغت های مربوط به پول آشنا شود.اینکه یاد بگیرند پول خود را برای کارهای بی ارزش خرج نکنند درس مهمی خواهد بود.

  کودکان زمانی که خودشان برای پس انداز تلاش کنند هیجان زده میشوند و به خود افتخار میکنند.به آنها جایزه بدهید و آنهارا تشویق کنیدهنگامی که کودک شما خواسته ی بزرگ وهیجان انگیزو گرانی دارد مانند شهربازی یک تلوزیون جدید و یا استخر شنا،تمام خانواده میتوانید در پس انداز آن مشارکت کنید.یک شیشه در محلی امن برای پس انداز سکه ها کار مفیدی است.

  در واقع اشتیاق پس انداز را ایجاد میکنید.همکاری کردن و داشتن یک هدف خانوادگی و احساس افتخار از دستاورد هایش است.کودکان یاد میگیرند وظیفه شناس باشند و سخت کار کنند و مشغول باشند مانند یک فرد پولدار.با دستور استفاده از عمل هایی که در بالا آمده است کودکان ارزش سرمایه گذاری و پس انداز را درک خواهند کرد.به آنها یاد بدهید همیشه انتظار کمک و دریافت پول از خانواده شان نداشته باشند و اگر چیزی میخواهند برای آن تلاش کنند و به دست بیاورند.

  امتیاز شما

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  دیدگاه‌ها غیرفعالند.