همه دختردارها، این چیزها رو باید بدونن

همه دختردارها، این چیزها رو باید بدونن

 • همه دختردارها، این چیزها رو باید بدونن

  نقش زنان در رشد و تعالی انسان غیرقابل انکار است، زن مؤثرترین عامل تربیت و سلامت روحی، روانی و جسمی فرزند، همسر و جامعه است، به همین خاطر تربیت دخترها از همان کودکی اهمیت دارد چرا که هر دختری که متولد میشود، والد دختر دیگری خواهد شد و دختر بعدی و مادر بعدی…این داستان شکل گیری یک جامعه است. اگر دارای فرزند دختر هستید، نکات طلایی که در این بخش  آورده ایم، به یاد بسپارید.

  محافظت از خود

  از بچگی لباس زیر تن کودک خود کنید و به او بگویید که قسمت های زیر زیرپوش قسمت خصوصی بدن او هستند و دیگران حق دیدن آنها را ندارند.

  تغییرات بدن

  نزدیک سن بلوغ و با تغییر کردن بدن به او پریود شدن را توضیح دهید و بگویید که خانم ها بعد از رسیدن به سنی خاص و بلوغ هر ماه پریود می شود اینگونه او با دیدن خونریزی فکر نمی کند که بیمار شده و نگران نمی شود.

  عادت ماهانه

  کمک در کارهای خانه

  اگر دارای دختر و پسر هستید تنها از دخترتان نخواهید که در کارهای خانه کمک کند بلکه از هر دو فرزند خود بدون در نظر گرفتن جنسیت کمک بخواهید.

  یادگیری کارهای فنی

  به دختر خود به جز کارهای خانه، برخی از کارهای فنی و… مانند بنزین زدن، تعمیر وسایل جزئی و هر چیز غیر خطرناکی که می‌دانید برای او در آینده لازم می شود، بیاموزید تا با کلیشه های جنسیتی بزرگ نشود.

  افزایش اعتماد به نفس

  از زیبایی و خصوصیات مثبت فرزندتان تعریف کنید تا اعتماد به نفس او افزایش یابد. با تشویق فرزندتان شما او را به سمت موفقیت و یافتن استعدادهایش هدایت می کنید.

  تشویق کردن

  دفاع از حق خود

  به دخترتان دفاع از حق خود و دوست داشتن خود را یاد دهید تا در مواقع لزوم بتواند از حق خود دفاع کرده و از پس کارهای خودش بر بیاید.

  آرزوهای خوب

  هر زمانی که می خواهید برای او دعا کنید نگویید ان شالله عروس شوی بلکه بگویید امیدوارم به همه آرزوهای خوبت دست یابی.

  حس آرامش و امنیت

  در نقش هر والدی که هستید، دختر خود را در آغوش بگیرید و نوازش کنید تا حس آرامش و امنیت داشته باشد.

  بغل کردن دختر

  تحقیر و سرزنش

  با دخترتان دوست باشید و حتی اگر اشتباهات خود را با شما در میان گذاشت مانند یک دوست خوب عمل کرده و به صحبت های او گوش دهید و تحقیر و سرزنش نکنید تا باعث ترس دخترتان ازشما نشود.

  تغییر در باورها

  اگر دید شما نسبت به دختر بودن منطقی نباشد، باید آن را تغییر دهید زیرا اگر چنین ذهنیتی در اندیشه و باور خودمان وجود داشته باشد خطر انتقال آن به دخترمان بسیار بیشتر خواهد بود پس رفتارتان باید به گونه ای باشد که دخترها از جنسیت خود بیزار نشوند.

  امتیاز شما

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه‌ها غیرفعالند.