مهمترین نکته در خرید اسباب بازی کودکان

مهمترین نکته در خرید اسباب بازی کودکان

 • آنچه در این مقاله میخوانید

  مهمترین نکته در خرید اسباب بازی کودکان

  اسباب بازی نقش مهمی هم در زندگی و رشد کودک دارد و سرگرمی خوبی برای کودک محسوب می گردد. بچه ها به وسیله اسباب بازی ها دنیای پیرامون خود را کشف کرده، مهارت هایی جدید و ضروری می آموزند بنابراین انتخاب اسباب بازی برای کودکان برای سلامت روان کودک اهمیت فراوانی دارد و باید به دقت و با توجه به توانایی های مختلف کودک انتخاب شود.

  در این بخش به این موضوع پرداخته ایم که چه نوع اسباب بازی انتخاب کنیم تا کودکمان استعداد هایش را پرورش دهد؟

  مفیدترین اسباب بازی ها برای کودکان

  به طور خلاصه، مفیدترین اسباب بازی ها آن هایی هستند که به بیش ترین اقدام را در بخش کودکی نیاز دارند. هر چه کودکان بیشتری از ذهن و بدن خود استفاده کنند، بیشتر یاد می گیرند. آیا اسباب بازی ها می توانند ” بچه مرا دقیق تر کنند ” چون بسته بندی ها و تبلیغات آنها اغلب این ادعا را دارند؟

  احتیاط کنید.بیشتر محصولاتی که این ادعا را دارند، هوش کودکان را افزایش نمی دهند.در حقیقت، آیتم های خانگی ایمن (کاسه های پلاستیکی برای پر کردن و دفن کردن، بالش برای بالا رفتن و درست کردن غار، لباس های خاص برای پوشیدن) اغلب بهترین ابزار یادگیری هستند. به یاد داشته باشید، هر چه کودک شما از ذهن و بدن خود بیشتر برای حل مشکل و توسعه ایده هایش استفاده کند، بیشتر یاد می گیرد.

  تاثیرات اسباب بازی

  طریقه انتخاب بهترین اسباب بازی برای کودکان

  والدین با دقت و هوشیار، در انتخاب و خرید اسباب بازی به نکات کارشناسان توجه میکنند، نکاتی که در این بخش به شما خواهیم گفت.

  اسباب بازی هایی را انتخاب کنید که بیان هنری را تشویق می کنند

  به کودکان اجازه دهید تا با بلوک های سازنده و بلوک های پلاستیکی به هم پیوسته، خمیر بازی، قیچی کاری، ماژیک های غیر سمی بزرگ و مداد، رنگ انگشتی و کارت ها، خلاق باشند.

  اسباب بازی هایی را انتخاب کنید که کودکان را به دنیا متصل می کند

  به دنبال اسباب بازی هایی بگردید که نشان دهنده شخصیت کودکان شما هستند، مانند یک شخصیت اکشن با یک قهرمان محبوب و یا یک اسباب بازی مجلل از کارتون محبوب شان.

  به دنبال اسباب بازی برای ساختن اسباب بازی برای بچه های هفت ساله باشید

  کودکان در این سنین از بازی با مدل سازی گل، اسباب بازی، اسباب بازی، ابزارهای موسیقی ساده کودکان، کتاب ها و پازل پازل سینما لذت می برند.

  اسباب بازی هایی را انتخاب کنید که می توانند با دوستان مشترک باشند

  توسعه و رشد اجتماعی در سنین پایین بسیار مهم است. کودکان را به داشتن دوست و به اشتراک گذاشتن اسباب بازی های خود با آنها تشویق کنید.

  اسباب بازی هایی را انتخاب کنید که فعالیت در سنین 5 و بالا را ارتقا می دهند

  کفش های اسکیت، دوربین های کودکان، سورتمه، بادبادک، نقاشی و نقاشی، لوازم دوخت و ابزار پیچیده را انتخاب کنید. یک دوچرخه راه عالی دیگری برای به دست آوردن کودکان بیرون و بازی است بسته به اندازه کودک، چرخ ها باید چند اینچ و یا چند اینچ باشد.

  بازی کودکان

  به دنبال اسباب بازی هایی بگردید که آن ها را در محیط خود درگیر می کند

  اتومبیل ها، هواپیماهای بدون سرنشین، آزمایش های علمی، کیت های ماموریتی، تلسکوپ، یا هر چیز دیگری که حافظه ایجاد می کند را امتحان کنید.

  اسباب بازی هایی را بخرید که بر تعامل در کودکان بزرگ تر تاکید می کنند

  بازی های تعاملی مانند پازل، بازی های تخته ای و دومینو به بچه های بزرگ تر اجازه می دهند با هم بازی کنند. اسباب بازی های پیش دبستانی برای تحریک تخیل کودکان شما طراحی شده اند و علاقه به یادگیری را تشویق می کنند، اما بیشتر از هر چیز، بسیار سرگرم کننده هستند.

  این راهنما به شما کمک می کند بهترین اسباب بازی های قدیمی را انتخاب کنید و مطمئن شوید که زمان بازی برای همه سرگرم کننده است.

  تنوع پذیری را فراموش نکنید

  در هنگام خرید اسباب بازی برای فرزند خود از تعداد قابلیت های وسیله مطلع شوید و برای کودکتان اسباب بازی انتخاب نمایید که در خود امکان چند نوع بازی مختلف را دارند زیرا چنانچه پیش از این هم  گفتیم اینگونه اسباب بازی ها برای مدت طولانی تری مورد علاقه بچه ها هستند.

  فعالیت بدنی کودک را در نظر بگیرید

  اسباب بازی ها باید توان جسمی بچه ها را به کار گیرند تا قدرت آنها افزایش یابد و تخلیه انرژی صورت گیرد و سبب آرامش روحی و جسمی آنها شود پس نباید اسباب بازی برای کودک انتخاب کنید که کودک را در حد یک تماشاچی نگه دارد زیرا بچه ها می خواهند با بازی برای زندگی آماده شوند.

  فعالیت بدنی

  انتخاب اسباب بازی نباید همیشه متناسب با جنسیت کودک باشد

  در هنگام خرید اسباب بازی مورد نظر برای کودکتان به فکر مهارت های خاصی که مورد نیاز زنان یا مردان هست باشید اما اسباب بازی را با این اجبار که تو دختری یا پسری برای آنها تهیه نکنید. اگر فرزند شما دختر است و ماشین بازی می کند یا پسر است و عروسک بازی را دوست دارد، نگران نشوید و اجازه بدهید مدتی این کار را تجربه کند.

  به انتقال فرهنگ و تغییر الگوهای زیبایی شناسی و هویتی اسباب بازی توجه کنید

  برای کودک خود اسباب بازی هایی که پوشش های عریان و نیمه عریان و آرایش صورت و اندام خاصی هستند انتخاب نکنید زیرا این گونه اسباب بازی ها الگوهای زیبایی شناسی و هویتی را تنزل و تغییر می دهند.

  اسباب بازی انتخاب کنید که موجب تحریک حواس کودک شود

  هنگام خرید وسیله بازی وسایلی را که به نفع تربیت فرزندتان است تهیه نمایید و اسباب بازی را انتخاب کنید که کمتر صدا تولید کند و بچه ها بتوانند با تمرکز بخشی از آن را در جای مخصوص خود قرار دهند تا برنده بشوند.

  چیزهایی که باید در نظر بگیرید در انتخاب اسباب بازی

  زمانی که اسباب بازی های شما را انتخاب می کنید، چندین چیز وجود دارد که باید در نظر بگیرید، اما مهم تر از همه ایمنی، کیفیت و سن مناسب یادگیری است.

  ایمنی

  زمانی که کودک نوپای شما به سه سال می رسد، می توانید اسباب بازی های کوچک تر یا اسباب بازی هایی را با قطعات کوچک تر شروع کنید، اما این کار را با احتیاط انجام دهید. زمانی که نوزاد شما رسماً از مرحله نوزادی خارج می شود هنوز زمان هایی هست که اسباب بازی ها به دهان و یا بینی پایان می یابند.

  اسباب بازی ها با قطعات کوچک باید با نظارت مورد استفاده قرار گیرند و با دقت بعد از استفاده قرار گیرند به خصوص اگر کودکتان دوستان یا خواهر کوچک تر دارد.

  در حالی که کودکان بسیار بزرگ به نظر می رسند، اما واقعیت این است که آن ها هنوز در حال رشد و توسعه هستند و هر روز در حال سقوط و سقوط هستند. دقت کنید که اسباب بازی های کودک شما هیچ لبه تیز ندارند، یا برآمدگی تیزی دارند که در صورت سقوط می تواند باعث آسیب جدی شود.

  ایمنی اسباب بازی

  کیفیت

  کیفیت یک مساله بسیار بزرگ در زمان خرید اسباب بازی ها است، نه تنها به این خاطر که اسباب بازی های با کیفیت بالا معمولاً ایمن تر هستند, بلکه به این دلیل که آن ها هم دوام بیشتری دارند.

  بسیاری از اسباب بازی هایی که برای این گروه سنی مناسب هستند توسط کودک شما (و کودکان بعدی) برای ساله ای زیادی بهره مند خواهند شد. بهتر است کمی پول خرج کنیم تا مطمئن شویم که از آن ها فاصله دارند.

  سن مناسب

  بازی نسخه کار فرزند شما است و در سال های قبل از مدرسه، بازی آن ها تا حد زیادی تقلید از کاری است که آن ها در دنیای اطرافشان می بینند. اسباب بازی های پیش دبستانی همه چیز درباره تخیل هستند، باور می کنند و بازی می کنند، بنابراین بهترین اسباب بازی ها برای این گروه سنی، اسباب بازی هایی هستند که از ابزارهای خود برای زندگی تقلید می کنند.

  به دنبال ابزاری بگردید که در کار خود از قبیل لوازم باغبانی، لوازم آشپزی و تلفن استفاده می کنید، اما مطمئن شوید که آن ها اندازه و وزن مناسب کودک شما هستند. به کودک خود یک اسباب بازی (یا ابزار) می دهید که خیلی بزرگ یا سنگین است و باعث می شود که آن ها واقعاً بازی کنند.

  بسیاری از ابزارهای بزرگ مقیاس کودک وجود دارند، بنابراین مطمئن شوید آن هایی را بیابید که متناسب با سن و مرحله فرزند شما باشد. کارکنان فروشگاه های اسباب بازی نیوزیلند می توانند به شما در مسیر درست اشاره کنند.

  قیمت

  موقع خرید وسایل بازی تنها به فکر زیبایی و گرانقیمتی و جنبه دکوری بودن اسباب بازی نباشید زیرا در اینصورت به کودکتان اجازه نخواهید داد که با اسباب بازی خود به خاطر جلوگیری از آسیب دیدن آن بازی کند و اگر اسباب بازی دچار آسیب شد ممکن است عصبانی و پرخاشگر شوید. انتخاب یک اسباب بازی گران قیمت سبب می شود که کودک قناعت در زندگی را یاد نگیرد و تجمل گرایی در او نهادینه شود.

  امتیاز شما

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه‌ها غیرفعالند.