مادران مسئول کودکان موفق تری خواهند داشت

مادران مسئول کودکان موفق تری خواهند داشت

 • مادران مسئول کودکان موفق تری خواهند داشت
  تعریف مادر خوب در ذهن هر فرد می تواند متفاوت باشد ، دسته ای مادر سخت گیر را تحسین می کنند و دسته ای دیگر مادری را ایده آل می دانند که هیچ فشاری برای انجام کارهای شخصی به فرزند وادار نکند.
  • آیا پدر و مادر شما حین بزرگ شدن شما مسئولیت پذیر و سرسخت بودند؟
  • آیا آنها شما را به تمیز کردن اتاقتان اجبار می کردند؟
  • آیا آنها شما را مجبور به انجام دادن درس ها و تکالیفتان می کردند؟

  تعدادی زیادی از ما انسان ها در خانوادهایی رشد کرده ایم که مادران و پدران سختگیر داشته ایم و سختگیری آنها موجب تبدیل زندگی عادی به جهنم شده است اما جهنمی که برای رسیدن به بهشت آینده به آن نیاز داریم.

  تلاش برای بالا سر شما بودن و دستور به انجام کارها دادن و گرفتن اختیار و … اما مطابق گفته های متخصصان ، پدران و مادرانی که سختگیر هستند معمولا کودکان موفق تری داشته اند.

  بنابراین اگر مادران شما زندگی تان را تبدیل به جهنم کرده اند در آخر شما از آن ها تشکر خواهید کرد و چرا که موجب سروقت بودن و مسئولیت پذیری در شما شده اند.

  متخصص کودکان و نوزادان تبریز ولیعصر

  مادران مسئول کودکان موفق تری خواهند داشت

  مادر خوب
  مادران مسئول کودکان موفق تری خواهند داشت
  تحقیقات و مطالعات جالب در مورد تاثیرات خوب ومثبت سخت گیری های مادر و پدر

  اریکا راس پروفسورهای دانشگاه اسکس بعد از یک سری مطالعات و بررسی های طولانی مدت می گوید:مادران سختگیر کودکان موفق تری خواهند داشت.

  مطالعه ی وی بیش از 15000کودک که سن آن آنها بین 13 الی 14 سال بود در طی سال های 2004 الی 2010 صورت گرفت.

  کودکانی که مادران آنها سختگیر هستند و از کودکانشان انتظارت بالایی دارند نسبت به کودکان دیگر اعتماد به نفس بیشتری دارند.

  نتایج حاصل از این مطالعه نشان داد که دخترانی که مادران سختگیر دارند ، حدود 4 % کمتر نسبت به دیگر دخترها شانس کمتری در حامله شدن از موعد مقرردارند. کودکانی که مادران مسئولیت پذیر و سخت گیری دارند به احتمال زیاد وارد دانشگاه می شوند و پس از دریافت مدراک تحصیلی از شغل خوبی بهره مند می شوند.

  اکثر کودکانی که مادران سخت گیر دارند به این باورند که مادران آنها بزرگترین دشمن آنها می باشد ولی به هیچ وجه این گونه نیست و ما به شما اطمینان می دهیم که در مراحل زندگی تان همان سخت گیری های مادران به شما کمک خواهد کرد.

  ممکن است که زندگی شما را تبدیل به جهنم کرده باشند ولی در آخر قدر کمک هایی که آنها در تربیت شما انجام داده اند را خواهیم فهمید.

  مادران مسئول کودکان موفق تری خواهند داشت

  نقش تربیت مادر
  مادران مسئول کودکان موفق تری خواهند داشت

  نکته : 

  در آخر باید گفت که هدف از واژه سخت گیری مطرح شده در این مطلب جدیت و سختگیری در انجام وظایف کودک است که او را سرسخت و سخت کوش برای رسیدن به هدف خود بار می آورد و والدین علاوه بر این سختگیری باید به جای خود و در حد و اندازه نیاز فرزندشان ملایمت هایی که روح کودک به آن نیاز دارد اهمیت قائل شوند چرا که محبت و سختگیری هر دو به یک اندازه در این مسیر نقش دارند و مطمئن باشید اگر سخت گیری شما همیشگی باشد فرزندتان خیلی زود از شما خسته خواهد شد و این اصلا نشانه خوبی نیست و شکست بزرگی در تربیت فرزند است.

  مادران مسئول کودکان موفق تری خواهند داشت

   

  امتیاز شما

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه‌ها غیرفعالند.