طرز نشستن پرخطر برای کودک

طرز نشستن پرخطر برای کودک

 • طرز نشستن پرخطر برای کودک

  رعایت نکردن طرز صحیح نشستن در دوران کودکی عوارض جدی دارد.

  بدترین فرم نشستن کودکان شکل قورباغه ای یا همان به شکل w است که عضلات میان تنه را ضعیف می کند.

  نشستن قورباغه ای در کودکان

  نشستن قورباغه ای در کودکان یا “به شکل w نشستن” وضعیتی است که در میان بسیاری از کودکان شایع است. در این وضعیت نشستن، کودک روی باسن نشسته، زانوها را به عقب خم می کند، کف پاها برگردانده شده و پاها به طرفین باز می شوند و در کل پاها به شکل حرف انگلیسیw درمی آیند.

  بهترین دکتر متخصص اطفال (کودکان – نوزادان) تبریز

  متخصص کودکان و نوزادان تبریز ولیعصر

   نشستن کودک
  طرز نشستن پرخطر برای کودک
  خطرات نشستن کودک به شکل قورباغه

  “آنوی تریویدی” متخصص بیماری های استخوان در لندن می گوید:شکل نشستن w یکی از علل اصلی ضعیف بودن باسن است و کودکانی که عادت به این شکل نشستن دارند دچار دردهای طولانی می شوند ، دردهایی که در دراز مدت ادامه خواهد داشت.

  اگر متوجه نشستن فرزندتان در این وضعیت به خصوص هنگام تماشای تلویزیون که اصولا مدت زیادی است به سرعت او را مجبور کنید تا وضعیت نشستنش را تغییر دهد.

  به گفته ی متخصصان این سبک نشستن تاثیر منفی مستقیم روی رشد استخوان ها و مفاصل پا دیده می شود.

  خانم “انوی” در گفتگو با میرر گفت :این موضوع در حقیقت امروزه به عنوان یک “اپیدمی جدید بهداشتی” شناخته می شود و حساسیت مسئله ایجاب می کند که والدین مرتبا در این مورد دقت کنند.

  وی افزود :نشستن به مدت طولانی به خصوص در کودکان که در سن رشد هستند در قسمت گردن ، شانه ها و قسمت فوقانی پشت فشار نامناسبی ایجاد می کند.

  بهترین متخصص کودکان و نوزادان

   نشستن کودک

  طرز نشستن پرخطر برای کودک

  تاثیر منفی نشستن w کودک در رشد استخوان ها

  W شکل نشستن می تواند موجب دررفتگی استخوان لگن شود . همچنین این شکل نشستن می تواند در رفتگی استخوان لگن را دربرداشته و در بچه هایی که از پیش مشکلات استخوانی دارند، اگر گروه های عضلانی اصلی در وضعیت کوتاه شده قرار بگیرند، مشکلات استخوانی شان بدتر خواهد شد.

  طرز نشستن پرخطر برای کودک

  طرز نشستن پرخطر برای کودکطرز نشستن پرخطر برای کودکطرز نشستن پرخطر برای کودکطرز نشستن پرخطر برای کودکطرز نشستن پرخطر برای کودک

  امتیاز شما

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۷ رای

  دیدگاه‌ها غیرفعالند.