دلیل عادات بد کودکان + راه حل های عاقلانه والدین

دلیل عادات بد کودکان + راه حل های عاقلانه والدین

 • دلیل عادات بد کودکان + راه حل های عاقلانه والدین

  هر والد می تواند لحظه ای را به یاد آورد که فرشته 2 ساله آنها شروع به انجام کارهای آزار دهنده ای کرده است. در این موارد، اغلب به والدین گفته می شود که یک روانشناس را ببینند، اما آیا این عادت ها واقعاً انقدر بد هستند که به کمک یک متخصص نیاز دارند؟

  ما  تصمیم گرفته ایم تا برخی از مسائل ناخوشایند رفتار کودکان را بررسی کنیم و خبرهای خوبی برای شما داریم، می توانید آرام بگیرید، چرا که کودکتان خوب است و مشکل خاصی ندارد.

  8 عادت اذیت کننده کودکان که در واقع عادی هستند

  8. جواب همیشه “نه”:

  یک کودک خوب و آرام ناگهان شروع به رد کردن تمام چیزهایی می کند که والدینشان به آن ها ارائه می کنند، آن ها حتی وقتی به چیزهایی که دوست دارند می رسد هم مخالفت و بحث می کنند پس نگران نباشید چون این نمیتواند دلیل بد بودن کودک شما باشد.

  چه اتفاقی می افتد:

  به عنوان یک قانون، دوره “نه” نشان می دهد که کودک شروع به درک این مساله کرده است که می توانند خود را نشان دهند، این معمولاً زمانی اتفاق می افتد که یک کودک 2.5 تا 3 ساله است، آن ها در نهایت درک می کنند که افرادی مستقل هستند و نه بخشی از والدینشان، و سعی می کنند جای خود را در خانواده حک کنند.

  چه باید کرد:

  صبور باشید و سعی نکنید روح سرکش فرزند خود را سرکوب کنید، بگذارید آن ها تصمیم بگیرند و اجازه دهید مستقل تر شوند:اگر کودک شما تصمیم گرفته که چه لباسی برای رفتن به مهد کودک بپوشد به او این اجازه را بدهید، به این ترتیب کودکتان بیشتر به شما اعتماد خواهد کرد و اعتماد به نفس بیشتری می گیرد.

  عادات بد کودکان

  جواب همیشه “نه” کودکان از عادات بد آن ها است

  7. پرسیدن بارها و بارها از یک سوال از عادات بد کودک:

  کودک شما فقط یک کلمه را بارها و بارها تکرار نمی کند، آن ها خواستار واکنش شما هستند، این کار اعصاب شما را بهم می ریزد؟ بعضی اوقات مادران نمی توانند بفهمند بچه هایشان چه می خواهند و بچه ها اگر جوابی دریافت نکنند ناراحت می شوند، این رفتار می تواند آرام ترین والدین ها را نیز دیوانه کند.

  چه اتفاقی می افتد:

  تکرار بهترین راه برای به یاد آوردن این است که چگونه و چه زمانی این کلمه مورد استفاده قرار می گیرد و چگونه معنای آن بسته به موقعیت و زمان تغییر می کند، علاوه بر این یک کودک در حال تمرین لحن و صداها است.

  چه باید کرد:

  به خاطر داشته باشید که تکرار یک گام برای یادگیری سخن گفتن است، کودک خود را تشویق کنید، با آن ها بیشتر صحبت کنید:”دوره تکرار” پایان خواهد یافت، اما واکنش منفی شما ممکن است باعث بروز مشکلاتی در آینده شود.

  6. اغلب شب ها بیدار می شوند:

  کودک شما به رختخواب می رود و معمولاً هر روز صبح در یک زمان از خواب بیدار می شود و حتی گریه می کند، هر چه بیشتر اتفاق بیفتد تحمل این عادت دشوارتر می شود.

  چه اتفاقی می افتد:

  اختلالات خواب معمولاً به خاطر احساسات و اطلاعات جدید دریافت شده در طول روز رخ می دهند، اگر یک کودک نمی خواهد بخوابد، احتمالاً در عصر احساسات شدیدی را تجربه کرده اند و گاهی تسلط بر مهارت های جدید ممکن است موجب رفتار هیجان زده شان شود:روانشناسان کودک فکر می کنند که کودکان می خواهند مهارت های جدید خود را به گونه ای امتحان کنند که آن ها آماده فدا کردن خوابشان هستند.

  چه باید کرد:

  در ابتدا سعی کنید تمام فعالیت های خود را برای اولین بخش از روز برنامه ریزی کنید،  اگر کودک شما هنوز مایل به خوابیدن در شب نیست، عصبی نشوید، زمانی را با فرزندتان سپری کنید، احتمالاً چند دقیقه آرام خواهند ماند و به رختخواب باز خواهند گشت.

  عادات بد فرزندان

  بیدار شدن کودکان در شب

  5. نمی خواهند به حرف های شما گوش دهند:

  صبح ها، شما باید کودک خود را به مهد کودکش ببرید و به سر کار بروید، اما آن ها برنامه های متفاوتی دارند:آن ها صبحانه شان را پرتاب می کنند، فرار می کنند، جیغ می کشند و نمی خواهند دندان هایشان را مسواک بزنند. بهترین زمان برای گریه، درست است؟

  چه اتفاقی می افتد:

  به گفته یک روانشناس شیطنت کودکان دعوت آن ها برای بازی است، برای کودکان بازی کردن راه اصلی برای کشف جهان است، کودک شما پر از انرژی می شود و اگر برنامه شما متفاوت باشد نباید آن ها را سرزنش کنید.

  چه باید کرد:

  برنامه خود را تغییر دهید، می توانید کمی زودتر بیدار شوید تا با فرزندتان بازی کنید اگر این گزینه برای شما مناسب نیست، سعی کنید آن ها را درک کنید و بگذارید حداقل برای 15 تا 20 دقیقه بازی کنند.

  4. گریه های بدون دلیل از عادات بد کودکان:

  شما به فرزند خود اجازه نمی دهید که کارتونش را تماشا کند و آن ها شروع به جیغ زدن و گریه کردن می کنند تا شما آن ها را بخاطر رفتار بدشان مجازات کنید، اما شما این حقیقت را نمی دانید که دیروز به آن ها اجازه داده بودید که به مدت 3 ساعت کارتون تماشا کنند، به طوری که وقتی سرتان شلوغ بود شما را اذیت نمی کردند.

  چه اتفاقی می افتد:

  کودکان همیشه قوانین بازی را به یاد می آورند (به ویژه اگر به این بازی ها علاقه داشته باشند) و واقعاً نمی دانند که چرا وضعیت تغییر می کند. بنابراین ناتوانی شما در ارضای نیاز آن ها باعث می شود که آن ها احساس نا امیدی کنند.

  چه باید کرد:

  وقتی به محدودیت می رسد منطقی باشید، قوانین را عوض نکنید چون شما ” قوی تر ” هستید و می توانید آن را انجام دهید، قوانینی را تنظیم کنید و با کودک خود همراه باشید.

  گریه کردن کودکان

  گریه های بدون دلیل کودکان

  3. پرتاب اشیا از عادات بد کودکان:

  کودک شما همیشه مداد، اسباب بازی و اشیا دیگر را پرت می کند، اگر نوزاد دارید آن ها پستانکشان را روی زمین می اندازند و گریه می کنند تا اینکه به آن ها بدهید.

  چه اتفاقی می افتد:

  اول اینکه کودکان مستعد رفتارهای تکانشی هستند و نمی توانند آن را کنترل کنند زیرا مغز آن ها هنوز کاملاً رشد نیافته است، دوم، پرتاب اشیا نیز مهارت خوبی است که کودکان باید تمرین کنند:آن ها مهارت های حرکتی ظریف و هماهنگی بین دست ها و چشم ها را توسعه می دهند. سوم، وقتی که کودک چیزی را پرت می کند رابطه علت و معلولی را یاد می گیرند (وقتی آن را پرتاب می کنید، پایین می افتد).

  چه باید کرد:

  سعی کنید توضیح دهید که چه چیزی ممکن است پرتاب شود و چه چیزی نباید انداخته شود، یک کودک یک ساله می تواند این را درک کند.

  2. نیازی به خوردن ندارد:

  کودک شما همیشه اشتهای خوبی دارد اما حالا حتی از خوردن غذاهای مورد علاقه شان امتناع می کنند، هم اکنون خیلی بزرگ هستند و کودک شما همیشه مقداری غذا در بشقاب خود می گذارد.

  چه اتفاقی می افتد:

  متخصصین اطفال دلایل متعددی را تشخیص می دهند که می تواند موجب از دست رفتن اشتها, مانند خستگی، دندان در حال رشد و یا فقط تمایل آن ها به بازی شود، اما مطالعات نشان می دهد که محصولات جدیدی ممکن است بر الگوهای غذایی کودک شما تاثیر بگذارد، کودکان نسبتاً محافظه کار هستند و از چیزهای جدید می ترسند، بنابراین اگر اصرار دارید که غذا بخورند فقط وضعیت را بدتر می کنید.

  چه باید کرد:

  اگر نمی خواهید فرزند خود را مجبور کنید که غذا بخورد، در سنین 2 سالگی آن ها ” درک می کنند که “سیر” هستند، از جمله محصولات جدیدی که به تدریج به آن ها اجازه می دهد تا رابطه مثبتی با غذا ایجاد کنند.

  عادت بد کودک

  عادات بد در کودکان که طبیعی است

  1. هیستریک دائمی یکی از عادت بد کودکان:

  هیستریک ناگهانی کودکان بدترین کابوس والدینشان است، در ابتدا آن ها برای رسیدن به آنچه می خواهند گریه می کنند اما سپس کنترل خود را از دست می دهند، اگر این اتفاق بیفتد اوضاع بدتر می شود و آرام کردن آن ها ممکن نیست.

  چه اتفاقی می افتد:

  حملات هیستریک معمولاً دلایل عمیقی برای این اتفاق دارند، می تواند خستگی، بار عاطفی، گرسنگی و غیره باشد، در این مورد موقعیتی که شما از خرید یک اسباب بازی جدید امتناع می کنید می تواند به یک تراژدی تبدیل شود، یک بزرگ سال می تواند با احساسات خود مقابله کند, اما سیستم عصبی کودکان هنوز به خوبی توسعه و رشد نیافته است.

  چه باید کرد:

  صحبت کردن و تلاش برای جلب توجه آن ها بی فایده است، شما میتوانید در ابتدا سعی کنید از حمله هیستریک اجتناب کنید (برای مثال، با ارائه چیزی جالب تر به آن ها) یا می توانید اجازه دهید کودک گریه کند و خود را آرام کند، متخصصان توصیه نمی کنند که در چنین شرایطی امتیازی بگیرند.

  پاداش:چگونه با احساسات بیش از حد کودک می توان مقابله کرد:

  گروهی از دانشمندان آمریکایی مطالعه ای را انجام دادند و نشان دادند که خواندن با صدای بلند بر وضعیت احساسی کودکان تاثیر دارد، این مطالعه ثابت کرده است کودکانی که والدین آن ها با صدای بلند برای آن ها می خوانند، کم تر تهاجمی می شوند، دانشمندان توضیح می دهند فرایندی که وقتی کودکان به داستان ها گوش می دهند به توانایی آن ها در کنترل احساسات و رفتار بستگی دارد.

  امتیاز شما

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه‌ها غیرفعالند.