کودک و حجاب

تمام راه و روش های تربیت یک فرزند شاد و موفق و با انگیزه

 • شادی را می توان به راحتی ناراحتی آموزش داد ، کارهای شما مانند یک درس برای فرزندانتان است. به فرزندتان کمک کنید تا آنچه که برای رسیدن به شادی لازم است یاد بگیرد، زیرا مانند یک هدیه از والدین است که باید آن را نگه داشت پس این مسئله مهم است بنابراین با راه کارهایی که در ادامه این بخش از تربیت کودک خواهیم گفت شما هم به راحتی فرزند شاد تربیت کنید.

  راه و روش هایی موثر برای تربیت فرزند شاد و موفق

  اطمینان حاصل کنید که پیام خوشحالی شما منتقل شده است:

  به فرزندتان گوش کنید و به زبان او عادت کنید اگر فرزند شما نمی تواند شما را درک کند، نمی تواند از شما چیزی یاد بگیرد ، بر روی پیامی که می خواهید به فرزندتان انتقال دهید تمرکز کنید، و سپس بهترین راهش را انتخاب کنید – نه پیچیده ترین راه و یا روش های فنی – برای انتقال این پیام.

  تربیت فرزند شاد

  روش هایی مناسب برای تربیت فرزند شاد و موفق

  به فرزندتان نشان دهید که سخاوتمندی و شادی در خانه آغاز می شود :

  کوچکترین فرزندتان هم می تواند شادی را یاد بگیرد. در تعطیلات، هنگامی که مردم را می بینید که زنگ ها را می زنند برای ارتش نجات، کمی به کودکتان پول دهید تا در قلک مخصوص خیریه بیندازد. (با کمی پول نیز خودتان اینکار را انجام بدهید، تا او ببیند که سخاوت چیز ارزشمندی است.) فعالیت های سخاوتمندانه ای را در خانواده انجام دهید و هنگامی که فرزند شما کار خوبی انجام دهد، حتما کاری کنید که او این را بداند که چقدر به او افتخار می کنید.

  مقررات منصفانه وضع کنید و حتما به آنها پایبند باشید :

  یکی از رازهای روانشناسی کودک می گوید :کودکان کم سن سال با احساس امنیت ، شاد می شوند کودکان زمانیکه ببینند و درک کنند که چارچوب محکمی برای رفتارهایش وجود داشته باشد ، آنها پیشرفت می کنند و شادی و خوشحالی را راحت تر ابراز می کنند.

  به فرزندتان کمک کنید تا یک بازنده خوشحال باشد:

  جازه ندهید فرزند شما در حالی رشد کند و فکر کند که خوشبختی به پیروزی وابسته است ، اگر فرزند شما اینگونه فکر کند، از خود متنفر خواهد شد و در زمان شکست ناراحت خواهد بود. پس چگونه بسیاری از بچه ها این ایده را دارند که برنده شدن همه چیز است؟قطعا از طرف پدر و مادرشان. اگر شما در هنگام بازی ،توپتان را از دست دهید، زمانی که شکست می خورید سر کودکتان فریاد می زنید، در این صورت به او یاد می دهید که برنده شدن از همه چیز مهم تر است. بعضی از والدین معتقدند که این اشتباه است – در حقیقت، ضربه ای به لحاظ روانشناختی است – برای زدن بچه ها در یک بازی، مهم است که به او نشان دهید که شکست پایان دنیا نیست.

   تربیت فرزند

  به کودک آموزش دهید تا یک بازنده شاد باشد

  به عیب ها و نقص ها اجازه دهید تا عامل خوشحالی باشند:

  اگر شما برای داشتن یک فرزند کامل و بی عیب اصرار دارید، فقط می توانید ناامید و ناراحت شوید – و فرزند شما این ناامیدی را در چشمتان می بیند. همه انسان ها دارای معایب، کاستی ها، ضعف ها و نواقصی هستند که همراه با استعدادهای خاصی، شخصیت هایشان را تعریف می کند. بچه ها باید بدانند که چنین چیز کمالی وجود ندارد. فرزند شما نیاز به استراحت دارد تا او را به حال خود بگذارید ، او نیاز به شنیدن صدای شما دارد که می گوید، “دوستت دارم. هیچ کس کامل نیست.”

  در فرزند خود شگفتی خلق کنید :

  زمانیکه که کودک با چیزی بزرگتر از خودش مواجه می شود ، خواه پدیده ای فیزیکی باشد یا معنوی ، احساس رضایت خاطر می کند . با کودکان درباره عقاید خود خداوند و مقدسات دینی صحبت کنید راحت باشید چون نیاز نیست که او تمام جزئیات را درک کند و بیان مسائل ساده نیز کافیست و به او حس خوبی می دهد . با او در مورد مسائل بزرگتر پیرامون و جهان اطرافش صحبت کنید تا به این روش احساس مراقبت و توجه در کودکان را پرورش دهید .

  اجازه دهید فرزندتان شما را خوشحال ببیند:

  احساسات مسری هستند اگر کودکتان شما را همیشه غمگین و ناراحت ببیند، احتمالا همان حس و حال را از شما می گیرد. خبر خوب این است که برای شاد بودن نیز همین روش کار می کند:اگر کودک شما می بیند که شما خوشحال هستید، احتمالا شادتر خواهد بود. کودکان باید لبخند شما را ببینند و باید صدای خنده شما را بشنوند. بچه ها مانند اسفنج هستند:آنها همه چیز اطرافشان را جذب می کنند.

  تربیت فرزند شاد

  فرزند باید شما را خوشحال ببیند

  برای تربیت فرزند شاد، مربی خوشبختی فرزندتان باشید:

  به عنوان اولین فرد با نفوذ در زندگی فرزندتان، شما یک فرصت منحصر به فرد برای مربی احساسی او دارید ؛ در اینجا چند نکته را در ذهن داشته باشید:

  پرورش فرزند خردسالتان هدف اصلی شماست.

  شاد بودن را پیش از اهداف مهم دیگر خود قرار دهید.

  وقتی با فرزندتان در ارتباط باشید درباره موقعیت های خود به کودکتان توضیح دهید، اگر در موقعیتی خوشحال هستید، به او بگویید که در مورد این موقعیت خوشحال هستید.

  فعال باشید و منتظر نمانید تا ببینید که فرزندتان ناراحت است تا به او چیزی بگویید.

  بین نیازها و خواسته ها برای تدریس شادی تمایز قائل شوید:

  نیازهای انسانی محدود است:هوا، آب، غذا، پناهگاه. بقیه زندگی از خواسته ها تشکیل می شود. کودک شما ممکن است بخواهد ساعت ها صرف بازی های ویدئویی کند. باور داشته باشید یا نه، هر بچه ای می خواهد راهی برای رسیدن به عشق و تأیید پدر و مادرش پیدا کند. کار شما به عنوان والدین این است که برای کمک به کودکتان راه های قابل قبول و موثری برای برآورده شدن نیازهای خود پیدا کنید ،تا او بتواند امید بیشتری به شادی داشته باشد. شما باید به او را نشان دهید که چه می خواهد – “رئیس” بودن در بازی های کودکان، زدن آخرین کلمه در بحث های خانوادگی – و شادی را به زندگی او به ارمغان بیاورید.

  تربیت کردن فرزند موفق

  چگونه فرزندی شاد و موفق تربیت کنیم؟

  شادکامی را به فرزندتان از طریق استادی آموزش دهید:

  اکثر کودکان ناراضی کودکانی نادیده شده هستند، در دنیایی زندگی می کنند که همه بچه های دیگر در چیزهایی خوب هستند و آنها هیچ چیز خوبی ندارند ، آنها هیچ مهارت انطباقی قابل شناختی ندارند، آنها از استعدادهای خود آگاه نیستند، هرگز آموزش ندیده اند که چگونه می توانند مشکلشان را حل کنند بنابراین، همه چیز باعث خشمشان می شود.

  _مطالعه

  _نوشتن

  _خوب بازی کردن با بقیه

  _مشتاق بودن به آنچه که کودکان دیگر می خواهند یا دوست دارند.

  _استفاده رنگ ها در داخل خطوط

  _احترام گذاشتن به دیگران.

  _پیشتاز بودن.

  _استفاده کردن از ابزارهای موسیقی.

  _رقابت.

  _تشویق برای انجام همه اشکال بازی برای تدریس شادی.

  با او بازی کنید ، یک بازی واقعی و شاد

  بازی منبع اصلی شادی برای کودکان و بزرگسالان است، نه تنها کودکان را خوشحال می کند، بلکه به عنوان پایه و اساس توسعه انسانی نیز عمل می کند.

  در اینجا اشکال اصلی شادی ذکر شده است:

  بازی انفرادی:نشسته و بی سر و صدا و سرگرم کردن خود با برخی از فعالیت ها و اشیا.

  بازی موازی:بازی در کنار یک کودک دیگر.

  بازی وابسته:بازی با یک کودک دیگر.

  کودکان نیز باید به بازی های رقابتی و همچنین بازی های تعاونی نیز بپردازند آنها باید در بازی هایی با قوانین و هم بدون قوانین بازی کنند.

  روش های تربیت فرزند شاد

  تمام راه های که برای تربیت فرزند شاد باید انجام دهید

  از طریق تعهد و استقامت، شادی را به فرزندتان آموزش دهید :

  دو مورد از درس های ارزشمندی که والدین می توانند به یک کودک آموزش دهند، تعهد و استقامت است، اجازه دهید فرزند شما کسی باشد که انعطاف پذیر و وابسته به خود است، و کاملا متعهد به زندگی باشد. فرزندتان را تشویق کنید تا امکانات را بیاموزید. استقامت به معنای عدم تعصب است. شما باید فرزندتان را فرصتی برای به دست آوردن چیزی آموزش دهید، احساس غرور و پیشرفتی که در انتها به دست می آید را احساس کند.

  به کودکان خود پیام عشق بدهید و هرگز در این مورد کوتاهی نکنید ، بهترین راهها برای این مهم این چنین است:

  برای تربیت فرزند شاد بگویید که دوستش دارید:

  جمله ای که دراو معجزه می کند پس هر زمانی که انتظارش را ندارند بگویید که دوستش دارید . به گفته ی کارشناسان روانشناسی کودک این جمله باید اولین چیزی باشد که کودکتان صبح ها ، پس از بیدار شدن از خواب و آخرین جمله ای که قبل از خواب می شنوند.

  در آغوشش بگیرید و لمسش کنید

  بدون به زبان آوردن کلمه ای با او حرف بزنید

  زمانی که به شما نگاه می کند یا نگاهتان باهم تلاقی می کند ، به او لبخند بزنید و از علائمی که خودتان با هم دارید برای ابراز علاقه و عشق به او استفاده کنید.

  امتیاز شما

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه‌ها غیرفعالند.