تصمیم والدین هوشیار برای خرید حیوان خانگی

تصمیم والدین هوشیار برای خرید حیوان خانگی

 • تصمیم والدین هوشیار برای خرید حیوان خانگی

  در دنیای امروز تعاملات اجتماعی انسان ها به شدت کاهش یافته و انسان تنهاتر از گذشته شده، به همین خاطر برای پر کردن خلاءهای عاطفی خود تمایل فراوانی به حیوانات و نگهداری از آنها پیدا کرده است. برخی جوانان نیز نگهداری از حیوانات خانگی را نشانه طبقه اجتماعی بالا می دانند و برای تظاهر و خودنمایی و یا تفریح و سرگرمی این کار را انجام می دهند.

  باید بگوییم حیوانات اسباب بازی و یا وسیله تجارت شما نیستند و در صورت ندانستن اصول نگهداری از حیوانات خانگی، این کار به شما و حیوان آسیب می رساند. در این بخش  به شما می گوییم اگر توانایی نگهداری حیوانات خانگی را ندارید، به دلایلی که در این مقاله آورده ایم، حیوان خانگی تهیه نکنید.

  در نگهداریشان مشکلاتی وجود دارد

  باید هرروز یا هر هفته به حیوانات خانگی غذا و آب داده شود. همچنین ممکن است بیماری داشته باشند که به زمان و پول برای خرید داروها و ویزیت دامپزشک نیاز دارد. فرقی نمی کند چه حیوان خانگی داشته باشید همه آنها برای نگهداری به زمان و تلاش زیادی نیاز دارند.

  بیشتر حیوانات خانگی به پیاده روی، ورزش و همچنین تغذیه، تمیز کردن و حتی محبت نیاز دارند. وقتی در مدیریت فرزندان خود مشکل دارید، نگهداری از حیوان خانگی فشار دو چندانی را به شما وارد می کند. درست مانند بچه ها، حیوانات خانگی کار زیادی دارند.

  گربه خانگی

  هزینه های نگهداری بالا است

  حیوانات خانگی به غذا و وسایل زیادی نیاز دارند. اگر حیوان خود را با خود بیرون می برید، باید هزینه هایی را برای قفس، اسباب بازی و … در نظر بگیرید. علاوه بر این، هزینه های دامپزشکی، غذا، قفس یا لوازم و نظافت این حیوانات نیز وجود دارد. بنابراین، حتی اگر درآمد شما به اندازه ای باشد که بتوانید خانواده و حیوان خانگی خود را مدیریت کنید، باز هم این یک هزینه اضافه است.

  مطالعه مقاله
  موقع تنبیه کودکت، هرگز این اشتباهاتو نکن 

  به زمان بالایی برای نگهداری نیاز دارند

  حیوانات خانگی همیشه نیاز به توجه دارند. تمیز کردن، غذا دادن و راه رفتن یا فقط بازی با آنها وقت آزاد زیادی می خواهد! اگر فرزندانتان اغلب در خانه هستند، می توانند به شما در انجام این امور کمک کنند، اما بیشتر کار بر عهده خودتان به عنوان والدین خواهد بود و هنگامی که در شهر زندگی می کنید، پیدا کردن فضایی برای حیوان خانگی می تواند چالش برانگیز باشد.

  حیوان خانگی

  آلرژی زا هستند

  از افرادی شنیده ایم که می گویند به موهای گربه یا سگ و غیره حساسیت دارند. اما آیا می دانید که خودتان حساسیتی دارید؟ برخی از افراد به شوره، بزاق و حتی ادرار حیوان خانگی حساسیت دارند. در واقع، بسیاری از افراد پس از خرید یک حیوان خانگی ادعا کرده اند که چگونه با آلرژی مواجه شده اند. وقتی بچه دارید بدتر است زیرا مریض شدن آنها دردسرساز خواهد شد به همین دلیل آلرژی یکی از رایج ترین علل عدم نگهداری حیوان خانگی است!

  مرگشان ناراحت کننده خواهد بود

  به همین دلیل است که در وهله اول نباید حیوانات خانگی را خریداری کرد. هنگامی که شما و فرزندتان از نظر عاطفی به حیوان خانگی وابسته می شوید، مرگ ناگهانی او به شدت بر سلامت روان تان تأثیر می گذارد. طول عمر حیوانات خانگی در مقایسه با انسان کوتاه و بدترین چیز این است که مرگ نامشخصی دارند. یک حیوان خانگی با طول عمر 12-15 سال تضمینی برای زندگی تا آن زمان را ندارد.

  گاهی اوقات، هر بیماری می تواند به حیوان خانگی آسیب بزند و این به شدت بر احساسات شما تأثیر می گذارد زیرا انگار یکی از اعضای خانواده خود را از دست داده اید. موارد زیادی وجود دارد که افراد به دلیل از دست دادن حیوانات خانگی خود دچار افسردگی شده اند.

  مطالعه مقاله
  والدین سمی این حرفها رو به بچه هاشون زیاد میگن

  مرگ حیوانات

  باعث آسیب به خانه می شوند

  هرچه زمان بیشتری را در خانه بگذرانند، احتمال آسیب رساندن به آن بیشتر است. شما هر روز کارهای زیادی برای تمیز کردن موهای حیوانات خانگی و کثیفی حیوانات خواهید داشت آنها روی مبلمان و فرش خز می ریزند و باعث می شود حداقل دو بار در روز نیاز به جارو برقی داشته باشید.

  به عنوان مثال، سگ ها عاشق جویدن هستند و درها، پایه های میز، تکیه گاه ها و فرش ها یا هر چیزی که جویدنی است را پیدا می کنند تا آسیب بزنند. علاوه بر این، ممکن است اسباب بازی کودک را بجوند که به شدت بر سلامت آنها تأثیر می گذارد و شاید منجر به یک بیماری جدی شود همچنین وقتی به مراقبت از کودک می پردازید، ممکن است حیوانات خانگی نسبت به آن ها پرخاشگر شوند.

  بیرون رفتن امکان پذیر نخواهد بود

  ما نمی توانیم با حیوانات خانگی همه جا سفر کنیم. مکان هایی وجود دارد که حیوانات خانگی ممنوع هستند، بنابراین حتی اگر بخواهید با خانواده از یک پیک نیک لذت ببرید، حیوانات خانگی باید تنها در خانه بمانند. تصور کنید، برای ملاقات با یکی از اقوام باید به شهر دیگری سفر کنید و نمی توانید حیوان خانگی خود را همراه خود ببرید و گاهی اوقات نمی توانید کسی را پیدا کنید که از آنها مراقبت کند.

  امتیاز شما

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه‌ها غیرفعالند.