اگه خرید با بچه واسه تو هم مکافاته راه حلت اینجاست

اگه خرید با بچه واسه تو هم مکافاته راه حلت اینجاست

 • اگه خرید با بچه واسه تو هم مکافاته راه حلت اینجاست

  اگر چه خرید رفتن برای بزرگترها کاری لذت بخش است اما برخی کودکان هنگام خرید کلافه می شوند و شروع به نق زدن و بهانه گیری کرده و خرید را به معضل بزرگی برای بزرگترها تبدیل می کنند. در این بخش  اصولی را به شما می آموزیم تا خرید کردن به همراه کودک برایتان لذت بخش شود.

  فرزند خود را گرسنه به خرید نبرید

  قبل از خرید به فرزند خود غذا بدهید و هیچ گاه کودک را گرسنه و قبل از ناهار یا شام به خرید نبرید زیرا کودک در صورت گرسنه شدن کلافه شده و شما را نیز کلافه خواهد کرد و ممکن است هر غذایی را که ببیند از شما بخواهد تا برایش بخرید. هنگام خرید حتما کمی شکلات و خوراکی همراه داشته باشید تا بی تابی کودک کاهش یابد.

  خرید با کودک

  قبل از رفتن به خرید با کودک حرف بزنید

  قبل از رفتن به خرید با کودک صحبت کنید و به او توضیح دهید که می خواهید به چه جاهایی بروید و چه چیزهایی را بخرید. قبل از رفتن به خرید با کودک بازی فروشگاه کنید و از طریق بازی برخی نکات را به او آموزش دهید.

  کودک را درگیر خرید کنید

  در زمان خرید به کودک مسئولیت هایی را واگذار کنید و او را هم درگیر خرید کنید. مثلا مسئولیت آوردن چرخ دستی ، تهیه چند قلم از وسایل را به او بسپارید، پول را به او بدهید تا حساب کند، از او بخواهید در حمل وسایل سبک کمکان کند، وقتی داخل فروشگاهید از او بخواهید اجناس را از قفسه ها برداشته و به سبد بیندازد، یا اجناس را به فروشنده جهت حساب کردن تحویل دهد و … این روش به کودک اعتماد به نفس بیشتری می دهد و کودک فرصتی پیدا نمی کند که بهانه جویی کند.

  خرید را سرگرم کننده کنید

  هنگام خرید کاری کنید به کودک خوش بگذرد و سعی کنید کودکتان تفریح کند. مثلاً در فروشگاه کودکتان را داخل سبد خرید گذاشته و مثل کالسکه او را هل دهید، می توانید از کودک بخواهید که وسایل مورد نیازتان را در فروشگاه پیدا کرده و به شما اطلاع دهدتا آن ها را تهیه کنید. این کار باعث می شود که کودک حواسش به وسایل موردنیاز پرت شود و به فکر کالاهای دیگری نباشد.

  خرید با کودک

  به او بی توجهی نکنید

  کودکان همیشه خواهان توجه والدین خود هستند و بی توجهی را دوست ندارند. در هنگام خرید ممکن است شما سرگرم انتخاب وسایل شوید و به کودک توجه زیادی نکنید، بی توجهی به کودک در زمان خرید او را کلافه و عصبی می کند پس هنگام خرید با او حرف بزنید و برایش کاربرد وسایل ناشناخته را توضیح دهید.

  لیست خرید تهیه کنید

  در خانه لیست خریدی را آماده کنید و به کودک بگویید که خواهان تهیه این لوازم هستید، تهیه لیست خرید سبب می شود کودک بداند شما چه وسایلی را احتیاج دارید و در زمان خرید انتظار خریدن وسایل دیگری را نداشته باشد البته اگر به لیست خریدتان پایبند باشید.

  قبل از خرید مقداری پول به او دهید

  پیشنهاد می کنیم قبل از خرید مقداری پول به کودک بدهید. این کار سبب می شود کودک قدر و ارزش پول را بفهمد و هر چیزی را انتخاب نکند. مثلا وقتی کودک یک وسیله ی گران قیمت را می بیند و از شما می خواهد که آن را بخرید، به او بگویید شما نمی توانید آن را بخرید و او می تواند با پول تو جیبی های خودش وسیله را خریداری کند.

  خرید با کودک

  یکی از خریدهای کودک را ابتدا انجام دهید

  برای اینکه انگیزه خرید در کودک تا انتها باقی بماند همه وسایل مورد نیاز او را ابتدای خرید تهیه نکنید بلکه یکی از خریدهای مورد نظر کودک را در اول کار و باقی را در آخر کار خریداری کنید تا کودک بی هدف نشود و بهانه رفتن به خانه را شروع نکند.

  وسایل سرگرم کننده را همراه خود ببرید

  اگر کودک شما خیلی کوچک است، هنگام خرید اسباب بازی مورد علاقه اش را همراه خود ببرید تا زمانی که بی قرار و کلافه شد، با دیدن اسباب بازی محبوب خود، بی قراری نکرده و مشغول بازی با آن شود.

  تسلیم کودک نشوید

  اگر کودک شما هنگام خرید درخواست چیزی نمود و سعی داشت با گریه و جیغ زدن خواسته خود را پیش ببرد، همیشه جلوی چنین رفتاری را بگیرید و تسلیم آن نشوید زیرا اگر کودک یک بار به خواسته اش برسد، برای تمام خواسته هایش از همین روش استفاده خواهد کرد.

  خرید با کودک

  به او پاداش دهید

  اگر کودکتان هنگام خرید به شما کمک نمود و رفتار معقولی داشت، هنگامی که خریدتان تمام شد، به کودک بگویید که امروز خیلی خوشحال شدید، سپس برای تشویق بیشتر او یک پاداش کوچک به انتخاب خودش تهیه کنید تا ترغیب شود که در دفعات بعد هم چنین رفتاری داشته باشد.

  امتیاز شما

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه‌ها غیرفعالند.